Trzecia generacja Google Pixel już w październiku

Google Pixel to nowoczesne smartfony firmy Google Inc., które mają być bezpośrednią konkurencją dla telefonów iPhone. Jednakże do tej pory smartfony Google Pixel choćby wyglądem odbiegały od tego co oferuje konkurencja, a za produkcję ponoć odpowiedzialna jest inna firma HTC, choć nikt nie przyznaje tego oficjalnie. Smartfony od Google mają też najnowszy system operacyjny Android, który świetnie sprawdza się w tej klasie telefonów. Do tej pory dostępne były dwie generacje Pixela – Pixel i Pixel XL. Nowa generacja ma nosić nazwę Pixel 3 XL.

Nowy, lepszy design

Przeglądając zdjęcia telefonu Pixel 3 XL udostępnione w ramach przecieku można zauważyć duże podobieństwo bryły smartfona do iPhona X. Jednakże widać także, że plecy Pixela będą wykonane ze szkła. Może to być przesłanka do bezprzewodowego ładowania albo zabieg kosmetyczny, aby sam smartfon wyglądał lepiej i bardziej nowocześnie.

Główną zaletą Google Pixel od zawsze był aparat mimo, że marka stawia na pojedynczy aparat to dzięki świetnemu oprogramowaniu robi on genialne zdjęcia. W nowym modelu także zastosowano pojedynczy obiektyw, ale jeśli zostanie zachowane tak samo dobre oprogramowanie i mimo to aparat może robić dobre zdjęcia.

Zalety i wady Pixel i Pixel XL

Przede wszystkim sam design oraz jakość materiałów użytych do wykonania smartfonów od Google jest bardzo dobra. Ponadto oba modele napędzane są przez Snapdragon 821, co oznacza wiele możliwości wykorzystania telefonu nawet przez osoby używające go intensywnie do wielu rzeczy na raz. Minusem może być tylko 4 GB RAMu. A także bateria 2770 mAh, która jak na obecne smartfony jest niezwykle mało pojemna.